Viessmann demirdökum ısı pompası istanbul

ISI POMPALARI

Hava-su Isı Pompaları

Hava-su ısı pompaları

Hava-su ısı pompaları Almanya genelinde en çok kullanılan ısıtma türlerindendir. Ev sahipleri bir hava ısı pompası işletimine karar verdiğinde cazip devlet teşviklerinden yararlanabilirler.
 

Bir hava-su ısı pompasının çalışma şekli     

Isı pompasının havayla ısı enerjisi üretme şekli bir buzdolabı örneği ile basitçe açıklanabilir. Buzdolabı sıcak havayı dışarı iletirken hava-su ısı pompası ortam havasından ısıyı mekana getirir. Somut olarak bir vantilatör ortam havasını aktif olarak emer ve ısı pompasının içinde bulunan bir ısı eşanjörüne (evaporatör) aktarır. Bunun içinde ise düşük sıcaklıkta kendi agrega durumunu değiştiren ve buharlaşan bir soğutucu madde sirküle edilir. Bu soğutucu madde buharı, ısıtma ve sıcak su hazırlama için kullanılabilir bir seviyeye çıkarmak için bir kompresör yardımıyla sıkıştırılır. Bu işlemin kapsamlı açıklamasını Bölüm Hava-su ısı pompasının çalışma şekli altında bulabilirsiniz.

İç veya dış alanda kurulum mümkün

Hava-su ısı pompaları en çok kullanılan ısı pompalarındandır. Bu sadece nispeten düşük yatırım maliyetlerinden değil, aynı zamanda çeşitli kurulum seçeneklerinden de kaynaklanmaktadır.

Mono blok tasarımında hava-su ısı pompaları

Mono blok tasarımında ısı kazanımı için önemli olan tüm bileşenler ısı pompasının içinde yer alır. İç ve dış ünite arasındaki bağlantı hatları sadece suyla dolu olduğundan bu tür cihazlar hızlı ve basit bir şekilde işletime alınabilir. Uygulayıcı uzmanın bunun için bir soğutma belgesine sahip olması gerekmez. Çoğu cihazlar sessiz çalıştığından yaşam alanı yakınında kurulum mümkündür.Kullanım alanına göre hava-su ısı pompaları çok yönlü kullanılabilir. Örneğin Vitocal 350-A ve Vitocal 300-A hava-su ısı pompaları modernizasyon için çok uygun olurken Vitocal 200-A hava-su ısı pompası yeni yapı için uygundur. Antifriz-su ısı pompasına kıyasla hava-su sisteminin yatırım maliyeti düşüktür. Çünkü bir jeotermal enerji kolektörü döşemek veya jeotermal enerji sondası için sondaj işleri gerekli değildir. Isı pompaları iç ve dış alanda kurulabilir. Bina dışında kurulum özellikle yer tasarrufludur. Sadece kontrol ve hidrolik bileşenler evin içinde duvara monte edilir.

İşletimde son derece sessiz

Viessmann'ın modern hava ısı pompaları çok sessiz çalışır ve işletim sırasında sesi bile duyulmaz. Bu, uzun yıllara dayanan araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonucudur. Viessmann ısı pompaları, ısı pompasının tüm bileşenlerinin ses minimizasyonu üzerine tasarlanmış olan Advanced Acoustic Design içerir. Özellikle rahatsız edici olarak algılanan özellikle düşük frekanslı sesler en aza indirilebilir. PDF-indir Isı pompası broşürü Wärmepumpen (PDF 1 MB) luft-wasser-waermepumpen-und-schall-m.png Bir hava-su ısı pompasının avantajlarının özeti Bir hava ısı pompasının kullanılması çok sayıda avantaj sunar. En önemlileri: Günün her saatinde mevcut olan ücretsiz ısı kaynağı Nispeten düşük yatırım maliyetleri Kaskad fonksiyonu sayesinde genişletilebilir Resmi onay gerekmez Hem yeni yapı hem modernizasyon için uygun Sonradan montaj mümkün

Diğer Hizmetler

+25 Yıllık Isıtma sektöründeki deneyimi ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.